CZEGO POTRZEBUJEMY NAJBARDZIEJ

-- Czego potrzebujemy?

Potrzebujemy kawę ( rozpuszczalna i sypana),herbatę- czarna,owocowa, zielona ,czerwona) sypana lub w torebkach 
oraz słodycze dla wolontariuszy lub słodkie bułki czy drożdzówki .pączki itp 
Gotujemy szczeniakom lane kluski:) 
a Wolontariuszom ulubione naleśniki:) wiec jesli ktoś z Panstwa może zakupić mąkę np Szymanowską to chetnie przygarniemy :)
Potrzeby naszego schroniska określają potrzebujące zwierzęta , oraz ich gatunek .
przeważają psy i koty ale zdarzają się , papugi , szczury ale bywały też kozy, i mała krówka .
Psy , które zgarniamy z ulic lub innych schronisk są zaniedbane i chore i wymagają specjalistycznej karmy .dlatego zarówno sucha jak i mokra karma INTENSTINAL. RENAL dla psow z chorobą nerek  jest na wagę złota.
Nie chcielibyśmy nikogo z państwa urazić , ale często w schronisku mniej znaczy więcej , czyli lepiej podarować mała paczkę dobrze zbilansowanej karmy  niż  worek marketowej.
w której nie ma mięsa a produkty pochodzenia zwierzęcego.
Przydadzą sie np udka z kurczaka lub piersi ,ponieważ duzo gotujemy , dodajemy ryż i makaron
Nasze psy bardzo chętnie jedzą karmę BRITT a te ,które biorą udział w  biegach potrzebyja karmy dla psów aktywnych . Na specjalnej diecie jest ATUŚ- pies z padaczką , który je karmę bez węglowodanów.
Fitmin For Life Adult All Breeds -też brakuje nam tej suchej karmy.
PURINA PRO PLAN , DOG SHAW.  Ser biały a nawet jajka.płatki owsiane oraz mleko w proszku ( wszystkie te rzeczy dodajemy do karmy)
Puszki dla psów ROCCO , karma dla psów i kotów Animonda , Josera oraz Eukanuba dla psów i kotów. royal canin dla psów ikotów. Friskies dla psów i kotów. Karma Royal Canin Digestive Low Fat-dla psów
Ryż , makaron ( z marketu na kilogramy) Dużo gotujemy zwłaszcza w okresie zimowym dlatego przydadzą się też kurczaki lub udka. Potrzebujemy też olej ( dodajemy go do karmy) yogurty mleko w kartonie ( ma długo trwałość)
smaczki dla psów np kabanosiki ,ucha preparowane.
Potrzebujemy parówek do oswajania psiaków oraz aby podawac im leki.
Z kotami bywa różnie , one są bardziej grymaśne i wymagające , często mieszkały w domach i jadły określony rodzaj karmy i po prostu tanie karmy im nie smakują. 
Staramy się na bieżąco informować o naszych potrzebach i kiedy mamy małe kociaki, po prosu piszemy ,że jest potrzebna  karma junior. Dlatego najprościej będzie pytać , dzwonić i pisać a wtedy wszyscy będziemy zadowoleni. dla kotów mogą być takie karmy jak : whiskas, kitekat, Felix, Sheba ,WINSTON dla psów i kotów. oraz gourmet dla kotów  Pilnie potrzebna die ANIMONDA KITCHEN dla kociat
. Jeszcze jest dobra marka karmy Darling zarówno dla psów jak i kotów- sucha lub puszki. Wszystkim Darczyńcom z serca dziekujemy
Zawsze brakuje nam gryzaków,  suszonego mięsa, ciastek i innych frykasów .
Oprócz oczywistych rzeczy dla zwierząt ,w schronisku potrzebne są artykuły chemiczne w postaci :płynów do podłóg , środków do dezynfekcji, płynów do mycia naczyń , ręczników papierowych, proszków do prania.Płyn do szyb papier toaletowy,chusteczki nawilżajace,nawilżany papier toaletowy. Kret do udrozniania rur ( umywalek) lub soda kaustyczna. Worki na Smieci na małe i duze kosze.
Koleje potrzeby dotyczą  artykułów biurowych np.  papieru do ksero, tuszu, do drukarki ołówków , długopisów , mazaków itp.
Od wielu lat w naszym schronisku nie używamy kołder, kocy i poduszek, bo się nie sprawdziły , psy miały wprawdzie zabawę ale my wyłącznie sprzątanie , dlatego budy naszym psiakom ocieplamy słomą jest ciepła i ekologiczna i bardzo się ucieszymy jeśli nam ja państwo podarujecie.